Abortusz

Abortusz

Nem kellemes témát feszegetnék. De még mindig azt gondolom, hogy valami, bármi attól fájdalmas, mert az emléke gyötör, és azért „tudja ezt tenni”, mert mondanivalója van.

Ha az ember elnyomja, és nem ad az érzéseinek a témával kapcsolatban kieresztési lehetőséget, olyan energiája megy el a „fogvatartásra”,hogy nem marad másra.

Mielőtt még tovább olvasol: nagyobb bajt követhet el a nő ha megtartja a babát miközben nem is vágyott rá.

Majd minden nőt érint az abortusz, közvetlen-közvetetten. Mert bűnt követ el a nő, mikor ezt teszi. Bűntudata hatalmas, még akkor is mikor megmagyarázza, hogy jobb volt ez úgy mindenkinek. Abba nem szólhat bele senki (én főleg nem), hogy miképpen dönt, mikor nem vártan terhes lesz. Viszont azt javasolhatom, hogy gyászolja meg azt a csecsemőt (aki 8 hetesen idegpályával, vagyis érezni képes formában van/volt jelen a pocakjában) akit abortál(t).

Nem kellemes (sőt!) erről írnom, de nőket, klienseket feszít a téma, és engem érdekel az, hogy hogyan élik az életüket, nevelik az azóta született gyerekeiket. Miért érzik azt, hogy tartozásuk van (tudatalatt), illetve terhelve vannak lelkileg a gyerekek is. Sokáig azt gondoltam a nő rendelkezik a teste felett, saját döntése kell legyen hogyan dönt, ha már egyszer legális a gyilkosság. De ma már azt gondolom nem szabad felelősséget vállalnia egyedül ebben a dologban.

Ha elzárkózik valaki a gyászfolyamatok elől, megtagadja az érzéseit, olyan példát mutat a gyermekeinek, hogy tagadják meg ők is azt.

Lehet szomorú az anya-apa, mert ekkor örömöt is képes megélni. Olyan nem létezik (bár sokan élnek tévhitben), hogy az amplitúdó csak az egyik irányba lendüljön ki. A transzgenerációs élmények pedig, ahogy a neve is mutatja, generációkon átívelnek…, és mindig a zavart okozó dolgok, a meg nem értett szituációk okoznak traumát a személyiségnek.

„Minél jobban idegesít valakit egy kacaj…” – A destruktív energiáról, impulzusokról

„Minél jobban idegesít valakit egy kacaj…” – A destruktív energiáról, impulzusokról

A destruktív energiáról, impulzusokról… Mindannyiunknak van ilyenje. Ha valaki képes megfigyelni saját magában, és az éber pillanatok aránya megnő, eldöntheti mit kezd vele. Hagyja, hogy eluralja, és a vége a fizikai halál, vagy az élet mellett dönt.

A destruktív energiákra öntudatlanul is reagálunk: alkohol, drog, egyebek… Van, aki odafordul egy baráthoz, terapeutához, de lehet, hogy a barát perpillanat szintén kapni szeretne, mert ő is rossz passzban van. Ha a terapeuta is, nos, mivel ő pénzt kap, emberelje meg magát!

Viccelek, na nem avval, hogy egy terapeuta nem lehet krízisben, hanem pontosan tudnia kell, hogy a figyelem kinek jár egy kezelésen. Ellenállás… Mikor szemben állunk a jónak, szabotáljuk a saját életünk jobbra fordulását. A sztereotípiák ostoba módon képesek sakkban tartani: ezalatt dogmákat, a régről hozott és begyakorolt viselkedéseket értem, a rosszul értelmezett bűntudatot.

Mi a jól használt bűntudat? Ha abból indulok ki, hogy az élet él és élni akar, akkor felelősségem van a legapróbb sejtem optimális tevékenységének a kiszolgálásával kapcsolatosan, egészen a rendszeremen át a többi rendszer ugyanilyen optimális működéséig… Egészen vissza önmagamig, a legkisebb atomig.

Vagyis a bűnöm tudata azért jelez, mert ellenállok az életnek. Az újszülöttnek nincs evvel feladata, hiszen belekerül az életbe: minden porcikája tudja mi a dolga. A szülő az, akinek ha nem tiszta ez a gondolatmenet, vagyis nem képes örülni az életnek (úgy alap kiindulásként), akadályoztatja a sejtvibrálást, az öröm mindenki számára felismerhető rezgését.

Minél jobban idegesít valakit egy kacaj, egy könnyed mozdulat, egy mély levegővétel, egy ölelés… annál inkább szüksége lenne rá.

A helyzet az, hogy annyira elrejtette önmagát a felnőtté válás folyamatában, átállt a sötét oldalra (starwarsosan fogalmazva, hogy ne jöjjek állandóan a mátrixszal), hogy nem tud mit kezdeni ezekkel… Minél inkább nem tud mit kezdeni velük, annál kevésbé tud ölelni, nem képes mosolyogni, tudatosan levegőt venni, a sérülés mértékével arányosan.

De amíg a destruktív hozzáállás az erősebb, amit a szégyenlősség érzése is szolgál, addig a halál győz az élet felett. Jönnek a depresszív gondolatok, itt figyel(het)ne be, a bűn tudata…, ha helyesen lenne értelmezve.

Nem kell kiabálni, ha közölni szeretné valaki az elvárásait. Tanuljon, sportoljon a gyerek, (teljesen mindegy hány éves, legyen 10 vagy 100), de legyen szeretve érte, ebből merítve pedig élvezni fogja önmagát, bármit is csinál. Még azt is tudni fogja, hogy a bizalom az érzéseivel kapcsolatban a helyén van.

Vagyis akkor hagyja abba a dolgokat, amikor. Önmaga ura lesz.

A szeretetre a gyerekek tanítják a szüleiket

A szeretetre a gyerekek tanítják a szüleiket

Nem is tudom hányszor hallom azt a kérdést klienstől, hogy „annyira nem volt szörnyű az életem, vannak sokkal rosszabb sorsok is mint az enyém, nem?!” És erre jövök én azzal, hogy szerintem mindenki sérült. Legfeljebb még nem nézett a sérüléssel szembe.

Azért hívom a nevelést, az arculatkialakítást (ami a gyerekkort jelenti) sérültnek, mert egy kis lény ahhoz, hogy „beleférjen” abba a dobozba amit a szülei, tanárai (megmagyarázható okokból) számára előirányoznak, legyen az tudatos vagy tudatalatti minta alapján készült, rengeteg megpróbáltatást kell kiállnia.

Mivel vannak saját minta alapján legyártott „prototípusaim” nekem is itthon, látom, hogy az a nevelés, amit a Vekerdy – Ranschburg elképzelés alapján próbáltam abszolválni mit eredményezett. (Vekerdy Tamás és Ranschburg Jenő a lehető legemberibb, leghumánusabb nevelést, gyermekkel együttélést tanítják, illetve tanították. Ehhez kétség sem férhet. Amiért mégis keletkezik feszültség a szülőben, mikor e szerint jár el, az a saját magában meglévő érzelmi töltet. Hiszen ő valószínű nem ezen elvek szerint nevelődött. Ezzel is érdemes szembenézni, és foglalkozni.)

Annyit tudtam 27-30 évesen, hogy mi az, amit másképp fogok csinálni. De ez a lényeg, hogy ezt tudtam. Amiről nem volt tudomásom, az azért még jelen volt! És mivel ez kb. a teljesség 95 %-a, nekem is van-volt mit nézzek (ahogy viccelni szoktunk a saját mozimban) mikorra felcseperedtek… Ilyenkor sok szülő nem érti, hogy miért viselkedik így a gyereke, hogy mer ellentmondani, miért nem érti, hogy a szülő jobban tudja, stb…

Tudom, hogy a gyerekek inkább magukat tagadják meg, az érzéseiket, mintsem, hogy a szüleiket vádolnák. Az enyémekre büszke vagyok, mert belőlük olykor kijöhet az, ami őket is meglepi. De kevés az a szülő, aki ha az 5-6-12 éves gyereke kritikával illeti, meg képes hallgatni, és nem ijed meg attól, amit hall.

Terápiás kezelésen az derül ki olykor, hogy szinte semmiben nem volt támogatva gyermekkorában, leszámítva, hogy az ennivaló, innivaló, fedél a feje felett és az iskola a rendelkezésére állt.

A mostanság divatos, bántalmazott gyermekkorról szóló írások alkalmasak rá, hogy szembesüljön azzal az ember, egyáltalán belemerjen gondolni abba, hogy nem az a normális, amit el kellett viseljen sok éven keresztül. A szégyen amit érzett a fájdalmak elviselése után (elsüllyedni a szőnyeg alá) arra ösztönözte, hogy bármikor, ha az emlék megjelent, azonnal iktassa a homályba.

Mire 30-40 éves lett, sikeresen el is tüntette. Maradnak ráutaló jelek, magatartások, de mivel nincs meg önmagával a kontakt (hiszen elfalazódott a pár évtized alatt), felszíni tombolások, párkapcsolati zűrök, munkahelyi-egyéb problémák közben keletkezett érzelmi megpróbáltatások egyre fokozódó halmazában találja magát.

Nem fognak a nehézségek eltűnni ha az ember elkezdi felfedezni önmagát egy terapeuta segítségével, viszont a káosz szertefoszlik, az elme tisztán képes megjelenni és megoldani a kihívásait. Az érzelmek nem fojtogatják, blokkokat, energia hiányt, illetve tolulást okozva. A feszültségek kiadhatóvá válnak, a környezetet nem pusztító formában. Az ellenállása szűnik meg annak, hogy a jelenben megélt szituációk örömteli érzést nyújthassanak. Nem kevés idő és munka, mire eljut ide az ember.

De ahhoz, hogy a támogató energiák elérjék, fel kell tudni ismerni melyek azok. A spirituális utak támogatóak, de a gátakat nem képesek megszüntetni.

A „spirituális tanítók” olyan látszatot keltenek, hogy a szeretet feltétel nélküli, hiszen ők ezt adják és élik. Mivel a feltétel nélküliség a gyermek nevelése közben kivitelezhetetlen, megmarad az utána érzett vágyódó sóvárgás.

Ugyanaz az effektus ismétlődik mint gyermekkorban, tehát bennem van a hiba, én nem csinálok valamit jól, a mester, a guru (anya, apa) tökéletes. Vagyis ördögi kör, mindaddig míg fel nem fedezem önmagam letagadott részeit, felfedem saját világomat.

Nincs szükség a továbbiakban bálványokra. Szövetségesekre, baráti, egyenrangú partnerekre igen. Hiszen a világ a kapcsolódásokra épül. Az energia minél szabadabb áramoltatására. A csí áramlik ha a zavaró érzelmek által keletkezett blokkok kioldódnak.


A zárt elméről

A zárt elméről

Olyanja mindannyiunknak van, hívhatjuk spiri egónak, materiális egónak, a lényegen nem változtat. Ami viszont változtat azon az állapoton, ami szenvedéssel, sértődöttséggel, lefagyott légkörrel, feszültséggel, komorsággal jár, az pedig az, hogy tudomásul vesszük a fejlődést, az evolúciót, pontosabban a gondolkodás folyamatos felül bírálatát.

“A világ amit teremtettünk a gondolkodásunk eredménye; nem lehet megváltoztatni gondolkodásunk megváltoztatása nélkül.” (Albert Einstein)

Érdekes, ezt az idézetet sokan ismerik, mégis ölre megyünk verbálisan, sőt ahogy a fiatalokat hallgatom, fizikálisan is az igazunk megvédése érdekében. Mesélik, hogy az estéik, mikor szórakozni mennek, abból áll, hogy agyonverik egymást.

Mit látni ebből? Óriás adag feszültséget, szenvedést, bűntudatot, félelmet… Haragszanak a szüleikre, és a másikon vezetik le dühüket. De mivel nem lehet a tekintélynek (apának, anyának) véleményt mondani megtorlás nélkül, ezt a módját választják az őket ért erőszak kiengedésére.

Mikor a gyermek világra jön, óhatatlan, hogy a nevelésével, idomításával a szülő önmaga képére formálásával ne okozzon sérülést. Amíg valakinek nincs rálátása a folyamatra tiltakozik, hiszen ő is így kapta, mégis ember lett belőle. Ezen gondolkodás mentén összefüggést a politikai események által keletkezett családi, baráti cívódásokra találni lehetetlenség.

Ahhoz a kompromisszumhoz, ami egy embert, egy családot, népet, világot megváltoztatna békésebb irányban, a régi gondolkodás lecserélését feltételezi. Viszont ez is háborúval jár. Hiszen pont a közeli barátok-családtagok tiltakoznak az egyén új gondolkodásának megjelenésével kapcsolatosan… De tudjuk, hogy a háborúkban keletkezik veszteség.

Mégis azt mondom megéri, mert egy új világ tárul elénk. A spirituálisnak nevezett állapot csodálatos (ellenállásmentesen, befogadóan), ami nem ez, mikor látszatra szeretünk mindenkit, belül közben szétszed az ideg, ha nem egyezik a látásmód a másikéval… Képtelen vitázni indulat nélkül.

Vagyis pont olyan düh, elfojtás tombol, mint amikor a fiatalok „szórakozni” mennek, vagy a politikus harácsolása fékezhetetlen…

Tavasz és divat – Lélek-psziché-test kontextusban

Tavasz és divat – Lélek-psziché-test kontextusban

Mondani szoktam a nőknek akik hozzám jönnek, hogy 10 lányból 8-at fiúnak vártak a szülei. Utalok a megjegyzésekre, és arra, hogy vannak helyek ahol még mindig divat megkérdezni, ember lett-e vagy csak lány amikor a csecsemő megszületik. Alattomos ez a transzgenerációs átok, mert ha nem mondják akkor is jelen van: érzetben, tudat alatt. (tovább…)

Az oldalon cookiekat használunk, hogy a jövőben minél személyre szabottabb tartalmakat készíthessünk Neked. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás