Önmagam mélyebb megértése

Önmagam mélyebb megértése

Érdemes megvizsgálni mik voltak azok a vágyaid, amik bevonzották a partneredet és sokáig benne is tartottak/tartanak a kapcsolatban. Ezek a kapcsolat kialakulásakor jórészt tudatalatti mintázatok, érzések és leginkább az ellentétes szülő által nem teljesített feladatokat, azaz a hiányt szenvedett részeidet hivatottak pótolni.

Például olyan anyát, aki ridegségben nevelt, kihasznált, elárult, olyan apát akitől nem kaptál elismerést, anyagi-érzelmi biztonságot, és ezért vonzani fogsz olyan személyt akitől reméled a gyógyírt.

A kapcsolódni vágyás minden ember elemi erejű érdeke. Mert ezáltal próbálkozik újra és újra megemészteni a lelke azt, amit gyermekkorban kénytelen volt elszenvedni a szülei által. Tudatossá válva jut el a kiteljesedettebb személyiségig, aki megtanul kommunikálni olyan nyelven amin a felmenői képtelenek voltak.

Az éberség és önismeret tábor véget ért

Az éberség és önismeret tábor véget ért

Megérkezve a faluba (amelyen az idő cseppet sem modernizált, magyarán az ember nem formálta agyon, az autentikus természet meg az útbaigazító kettő darab fürdőkád az út szélén, az abszurd humor…), szóval tudtam, hogy jó lesz.

Kutyák, macskák, sár, a „nyughatatlan nénit békén kell hagyni, aki itt lakik az udvarban” instrukció után megérkezett mindenki.
Részletes beszámolót nem írok, az élményt a szívemben hoztam haza és leírhatatlan… maximum beépítem a munkámba, és hasznos lesz.

A tény, ami makacs szárazságán és embertelenséggé is aljasító mivoltán túl hasznos: – Van száz egységnyi potenciálunk születésünkkor amivel megindulhatunk a fejlődés útján. Ha a korai fejlődési szakaszban leválik róla tíz vagy húsz egységnyi (a megszégyenítés az ezt okozza), akkor a következő szintre már csak kilencven vagy nyolcvan egységnyi potenciállal érkezünk. A tudatosság tíz-húsz százaléka megrekedt az első szinten, egy kis tudattalan árnyék formájában. Ez az árnyék megpróbálja rábírni az egész szervezetet, cselekedjék az ő ösztönzéseinek, vágyainak megfelelően.

Minél inkább vagy kiszolgáltatva a számodra legfontosabbak (szülők, nevelők) indulatainak, ösztöneinek gyerekként, annál súlyosabb árnyékkal vagy kénytelen szembenézni idővel. Az én többi része tovább fejlődik, viszont mire felnőttkorba ér, esetleg már a potenciálja negyven százalékát is elveszíthette, és ezek a leszakadt darabok rejtett szubjektumként élnek tovább azon a fejlődési szinten, amelyen az elszakadás idején álltak. Próbálnak felszínre jönni, egyre erőteljesebben követelőznek és ki kell elégíteni az igényeiket. Visítoznak, ordítanak, de mivel a létezésüknek nem vagy tudatában, bensőd háborgását úgy értelmezed, hogy depressziós, rögeszmés, szorongós vagy. Ezt hívják neurotikus tüneteknek. És ez az alacsonyabb szintű világképhez való ragaszkodás az életenergiát őrli fel. Az ellene való védekezés is szívja az energiát.

Ha valaki nem vesz tudomást a „pincében” rekedt negyven százalékról és nem integrálja, akkor nem tud magasabb szintre jutni. Tudatosítani, kapcsolatba kell kerülni az alacsonyabb szinteken ragadt szubjektumokkal (én részek), felfedni őket a tudatunk előtt, és akkor végre a rögeszméktől megszabadulunk, csatlakozni lehet a tudati fejlődés útján haladó énhez. Ekkor a program (evolúciós fejlődés) részeivé válnak, és többé nem fejtenek ki reakciós, a fejlődés ellenében ható, visszahúzó erőt az énre a tudat pincéjéből. Integrált egység lesz az én, energikus, és ennek birtokában már tovább fejlődhet.

Volt egy kb. 50 perces gyakorlatunk a táborban amikor körben ültünk, és mindenki csak várt egy megszólalóra… a kín, a feszültség tapintható volt, aztán megérkezett a felmentés hangja, átvéve a figyelmet és magára fordítva, de aztán meg ez lett az idegőrlő… – ekkor is a szürke zóna jelentkezik, amit a hétköznapokban jobbára tudatosan nem erősít fel senki ennyire, mert kifut a helyzetből, érthető okból.

Amíg a könyvekben olvasunk a szégyenről addig csak átsuhan rajtunk az érzet (vagy még az sem), de azok a helyzetgyakorlatok amiket csináltunk, megformálva, megszemélyesítve úgymond testet öltve az elviselhetetlent, megtapasztalhatóvá tették mekkora erő lakozik bennünk.

A hisztéria amivel mindannyian szembetaláljuk magunkat a világban vagy a párkapcsolatainkban, abszolút más reakciót fog belőlünk kiváltani ezek után, hiszen a tudattalanunk tartalma már nem annyira terhelt mint korábban volt, és nem kerül a belső nyugalmunk megfizethetetlen árba.

Az az ember, aki megtanult tűrni, hallgatni, kieresztette a hangját, felszabadította az elnyomása alól a dühét, fájdalmát, mi többiek pedig élvezettel éreztünk együtt vele.

A testi – lelki közelség elviselhetetlensége a fokozott szorongás megjelenése miatt legyőzhető, ha gyakorlat formájában ismerkedünk vele, és megszelídítjük a “szörnyet”.

Ha úgy kell csinálni, mintha szerető környezetben lenne valaki…

Ha úgy kell csinálni, mintha szerető környezetben lenne valaki…

“Azért hazudunk mert félünk. Attól félünk, hogy az igazságunk nem állja meg a helyét. Ha foglalkoztat az, ahogyan élek, hogy mi jó és mi rossz az életemben, kit kérek fel, hogy bírálja az életemet?” Feldmár András

Az önismeret abból az alaptételből indul ki, hogy jobb tudni, hol állunk, mint elbújni a valóság elől, bármilyen fájdalmas legyen is a valóság. Ha nem lennének olyan titkaim, amelyek létezését még önmagam előtt is letagadom, akkor talán nem lenne szükségem másik emberre sem, aki segít feltárni a titkokat, amelyeket elrejtek a tudatosságom elől.

Azok a dolgok, amelyeket elrejtünk önmagunk elől, közvetett módon térnek vissza kísérteni. Végül szenvedni fogunk a rejtegetett titkok miatt, mert ezek a titkok figyelmeztetnek mindarra, ami miatt félünk a valóságtól. Ezekben a titkokban igazság rejtőzik… Az az (szak)ember, aki a humánum mellett teszi le a voksát, tévesnek gondolja azt a hozzáállást, amelyik betegségnek hívja a mentális elváltozást, mert az valójában az elviselhetetlen lelki gyötrelmeinktől való védekezésünk.

Ha úgy kell csinálni, mintha szerető környezetben lenne valaki, de minden idegszálával résen kell lennie, mert bármelyik pillanatban robbanhat anya vagy apa, abból a környezetből csak egy képzelt világ tud menedék lenni.

A probléma abból lesz később, hogy a valóságtól teljesen el tud távolodni az ember, és nem tudja megkülönböztetni a hamisat az igazitól. Képtelenné válik a kapcsolódásra. Azok a technikai eszközök, amik olyanok mintha összetartoznánk, csak tovább erősítik ezt a szeparáció miatt természetesen érzett szorongást.

Hogy az élet könnyebb legyen…

Hogy az élet könnyebb legyen…

Ahhoz, hogy jó anya legyél, jó anyára lenne szükséged, ahogy a jó apa is a jó példából tanulna. A feltétel nélküli szeretetet az ember csak otthon kapja meg, ha nem így volt nem volt gyerekkorod. Viszont túlélted. Meghalni könnyebb mint élni.

Hogy az élet könnyebb legyen, el kell gyászolni azt, amit nem kaptál meg. A szülés utáni depresszió, vagy az életed egyéb szakaszaiban rád törő problémák megoldás képletének a hiánya utal a gyermekkori traumáid feldolgozatlanságaira. A párod pont olyan mértékű traumától roskad mint te, a tagadást igen, az érzelmekkel való megküzdést sajnos ő sem tanulta meg.

Várlak szeretettel egyéni vagy páros önismereti óráimra, ha már szeretnél szembenézni a valósággal. Ez eleinte rémálomnak, érzelmi hullámvasútnak tűnhet, de ahogy haladsz az önismerettel egyre bátrabban állsz bele az életed irányításába, tudatosan élsz meg konfliktust, amire eddig esélyed sem volt.

Amíg ugyanaz a kéz símogat amelyik a pofont is adja, és ugyanaz a száj csókol, amelyik szidalmaz, addig a szeretet és a gyűlölet kéz a kézben jár. Mikor ez megvilágosodik a világ összeomlik, de ilyen világért nem kár.

Az első lépés a stresszoldás legyen

Az első lépés a stresszoldás legyen

Folyamatosan stresszelni valami konkrét dolog miatt, vagy szorongani általános, meg nem nevezhető belső érzéseket elnyomva, megtartanak egy kifejezetten alacsony és semmi esetre sem építő energetikai szinten.

Ezen a szinten egyáltalán nem, vagy nagy nehézségek árán tudsz teremteni, hiszen az egész szervezeted állandóan túlélési funkcióban működik. Ilyenkor építő, gyógyító, inspiráló dolgokra már nem vagy képes. A szervezet egyszerűen képtelen hatékonyan működni, számos biológiai és lelki tényező gátolja a jóllétet addig, amíg a stressz fennáll.

Ezért elengedhetetlen, hogy ha valamit el akarsz érni az életedben, akkor az első lépés a stresszoldás legyen, hiszen anélkül nem fog működni a folyamat. Álmokat, vágyakat megvalósítani tartós stresszállapotban olyan mintha egy hatalmas követ próbálnál feltolni egy hatalmas hegyre, lelki terhek nélkül ezt a “követ” autóra teszed és töredék idő alatt juttatod célba. Előbbi esetében sajnos egészen valószínű, hogy nem lesz sikerélményed, hiszen elfogy az energiád menet közben.

A kezelések alatt tanulsz önmagadról, folyamatosan nyílik, tárul föl az a világ, amit addig csak egy bizonyos szemszögből láttál.

A kávézás öröme az állandósult énképről való lemondás élménye is lehet.

A kávézás öröme az állandósult énképről való lemondás élménye is lehet.

„Gyakran nyíló ajtó nem rozsdásodik.
Az áramló víz nem poshad meg.”

A felnőtt lét gyermeki nézőpontja az, amikor nem tudja felmérni valaki, mennyire reális az őt ért bármilyen kritika, nem elemzi külön a szituációt és a másik határait a konfliktushelyzetben, szimplán csak azt érzi, szidják, vagyis bántják, megsértődve támad vagy lefagy.

Életünk bármelyik pillanata, helyzete aktiválhatja bennünk a fejlődést. Eleinte a nagy krízisek dobnak rajtunk párat, később önmagunk szándéka, tudatos döntése által növekszünk. Ha nem így történik, vagyis ragaszkodunk a felelősség kihelyezéséhez, a „mások hibái az én szenvedésem oka” állásponthoz, megrekedés, hanyatlás következik.

Az ember összes részének – test, elme és szellem – van egy érdekes tulajdonsága: ha nem gyakorlatoztatják, megállnak a fejlődésben. És amint megállnak a fejlődésben, elkezdenek sorvadni. Ezért van az, hogy nem számít, mit értél el, nem számít, mennyi idős vagy, minden részedet gyakorlatoztatnod kell.

Csak akkor növünk, ha kihívásokkal szembesülünk. Az izmok nem fejlődnek ellenállás híján. A mentális képességeink nem javulnak, ha nem gondolkodunk kritikusan. A szellem nem szárnyal, ha nincs mi lelkesítse. Nagy erőfeszítésnek tűnhet, hogy állandóan új dolgokkal próbálkozzunk, de ha nem tesszük, akkor nagyon gyorsan lezuhanunk az elért magasságból. Az állandó fizikai gyakorlás, amit rendre újabb követ, valamint a mentális és spirituális kihívások elengedhetetlenek, ha el akarjuk kerülni az öregedés gyengeségeit.

Fiatalodni nem fogunk, de pozitív utazásként felfogva az idő múlását, szellemileg éretté válunk. Mindaddig amíg elevenek, életerősek vagyunk, jóval kevesebbet szenvedünk.

Olyan emberré válhatunk, aki mellett mások is szívesen fejlődnek.

Az oldalon cookiekat használunk, hogy a jövőben minél személyre szabottabb tartalmakat készíthessünk Neked. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás