Párterápia. Nagyon nagy a válsághangulat ezen a fronton is. Több sebből vérzik az egymással együttélés. Régen is sebezték az emberek egymást (férj-feleség), pont ennek a levét isszák most is az utódok.
Összejön két ember óriási vonzalommal. Ami a felszínen látszik ebből, hogy tetszenek egymásnak, szerelmesek egymásba (friss szerelmesek ne olvassanak tovább), jó és alkalmas lesz családalapításra a másik, megegyeznek, összeházasodnak. De amiről nincs tudásuk, az a rejtett tudatalatti program, ami szintén választ, de teljesen más elhatározással, mint a felszíni. Ez a program pár év múlva fejti ki hatását.
Eddig az általánosítás. A továbbiakban egyéni elképzelések vannak arról, mit hogyan gyógyítson meg engem a másik a gyerekkori sebeimért. Nem tudok róla, hogy amit elvárok, arra a másik képtelen, hiszen a hiány, az üresség bennem van. Lehet, hogy ő el is halmoz annyi figyelemmel, amire csak képes, de én telhetetlen vagyok, mert a bennem éhező kisgyereknek egyre hangosabban korog a gyomra.
Jelentkezhet siker-, elismerés-, szexhiány, bármilyen egyéb kompenzálás formájában. A párok nem tudnak kommunikálni ekkor már egymással, az elfojtott feszültségek a legapróbb megjegyzésre is vulkáni erővel törnek a felszínre. És mivel ez az elfojtás értelmezhetetlen (honnan jön, miért), megszakad a fizikai kapcsolat.
Eleinte eltávolodnak egymástól, már a szex sem segít átlendülni a nehézségeken. A vak düh, gyűlölet nem enged tisztán gondolkodni. Hiába olvasnak tudatalattiról, logikus hogy a tudatos oldaluk ezt felfogni nem képes.
A fájdalom az, ami megnyitja a csatornát. De ez idő. A fájdalomtól rettegnek az emberek általánosan. Hiszen gyerekkorban, a fájdalom érzésére jött egy szülői reakció, és e reakció formája határozza meg, mennyire képes valaki felnőtt korban a valóság befogadására. Minél kevesebbet kellett elfojtani a kisgyereknek magából, annál tisztábban képes kommunikálni, kiadni az érzéseit a párkapcsolatában.
Azt tapasztalom, hogy ha a pár egyik fele segítséget mer kérni, egy idő után megjelenik az éber pillanat a kettejük kommunikációjában is. Teljesen más minőségű élet élhető ezek után.
Fotó: Freepik