Pár kezelés margójára, bízva abban hogy másnak is támpont, kiindulás lehet.
A kövérség gyakran érzelmi sokk vagy nagy veszteség következménye, a megélt hiányt, ürességet igen nehezen viseljük. Gyakran előfordul, hogy egy szeretett személy eltávozása, elvesztése miatt érzi bűnösnek magát az egyén. Keresi élete célját, valami jót szeretne véghez vinni. „Nehezen találom foglalom el helyemet a világban” – meg is fogalmazta a kliens. Ezért a testemmel akarok teret nyerni magam számára.
A kinézetemmel, külsőmmel kapcsolatosan is alulértékelem magam. Egy kisebb „tökéletlenség”, testi hiba, vagy pár felszedett kiló számomra hatalmas jelentőséggel bír, és már nem vagyok képes meglátni és értékelni magamat. Mivel minden figyelmemet a hibákra összpontosítom, a testem erre csak még több hibával, előnytelenséggel és súlyfelesleggel fog reagálni, hogy ráébredjek arra, mennyire szigorú vagyok magammal szemben, és mennyire sokat ártok magamnak a negatív gondolatokkal.
A diétával kombinált testmozgás nem lesz elegendő, rá kell ébredjen a túlsúly valódi okára.
Ez a felnőtt illetve a gyermek számára is igaz. Mindenképpen tudatosítani kell, hogy elutasítja saját magát. Valószínűleg mind érzelmi, mind anyagi téren bizonytalanságban él, és tudat alatt arra van szüksége, hogy elraktározzon dolgokat, nehogy bármiben hiányt szenvedjen.
A hiányérzet eredetét a gyermekkoromban kell keresni. Főként az édesanyámmal lehet kapcsolatos, mivel ő jelképezi számomra a közvetlen kapcsolatot a táplálékkal és a túléléssel (szoptatás). Ha kombinálva van a diéta a tudatosítással, az érzelmi blokk a mozgással, nyújtással, kioldódik a testből és a lélekből.
A hátfájdalom, csipőfájdalom eredete vagy a mozdulatlan, merev csípő azt jelezheti, hogy félelemből vagy bűntudatból blokkolom a szexuális öröm megélését. Tehetetlen vagyok, impotensnek érzem magam, nem vagyok képes olyannak elfogadni magamat, amilyen vagyok – az ízlésemmel, vágyaimmal, örömeimmel együtt. Ennek hitrendszere is a családi gyökérproblémákkal függ össze.